top of page

Hakkında

Profil Resmi

Klinik psikolog Özüm FIRAT, Koç Üniversitesi psikoloji lisans programından ve sosyoloji yandal programından onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra Kent Üniversitesi klinik psikoloji tezli yüksek lisans programını tamamlamıştır. "Üstbilişler, Meta-Endişe, Bilişsel Dikkat Kilitlenmesi Sendromu, Anksiyete, Çocukluk Çağı Travması Ve Mükemmeliyetçilik İlişkilerinin İncelenmesi" başlıklı tezi başarıyla savunarak klinik psikolog ünvanı almıştır.

Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi’nde (EÇADEM), Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gönüllü stajyer olarak ve Koç Üniversitesi’nde Bellek Araştırmaları Laboratuvarında araştırma asistanı olarak görev almıştır. Therapia Garden Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde stajyer psikolog olarak ve Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gönüllü stajyer psikolog olarak çalışmıştır. Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nde (KDTD) E-Dergi yayın kurulu üyesi ve yazı işleri direktörü olarak ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde gönüllü araştırmacı olarak projelerde bulunmuştur.

Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği (EABCT) standartlarında teorik ve uygulama alanlarında eğitim almıştır ve dört yıllık süreci başarıyla tamamlayarak Kognitif ve Davranışçı Terapist ünvanı kazanmıştır. Ayrıca, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi (EMDR) 1. düzey uygulayıcısıdır.

4. Uluslararası Nöroendokrinoloji Kongresinde “Sağlıksız Yaşam Tarzıyla Depresyon Riskini Belirlemek: Prediyabetik Dönemde İnsülin Direnci, Fiziksel ve Sosyal Aktiviteler, Uyku Kalitesi ve Depresif Belirtiler Arasındaki İlişki” başlıklı özet bildiri/poster sunmuştur. 

 

Yabancı dil becerileri arasında ileri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve başlangıç düzeyinde İtalyanca yer almaktadır. 

Halen psikoterapi uygulamalarını online ve yüz yüze olarak yetişkinlerle sürdürmektedir.

Eğitim

Kent Üniversitesi

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı

Genel Not Ortalaması: 4.00/4.00
 

Tez Konusu: Üstbilişler, Meta-Endişe, Bilişsel Dikkat Kilitlenmesi Sendromu, Anksiyete, Çocukluk Çağı Travması Ve Mükemmeliyetçilik İlişkilerinin İncelenmesi (2021), Türkçe, 146 sayfa

Koç Üniversitesi

İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi

Psikoloji Departmanı / Lisans 

Sosyoloji Departmanı / Yandal

Genel Not Ortalaması: 3.92/4.00

Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi

Terapi Ekolleri

01

Bilişsel Davranışçı Terapi

02

Metakognitif Terapi Teknikleri

03

Şema Terapi Teknikleri

04

EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi)

İletişim

Telefon

0 (533) 088 28 28

bottom of page